25 грудня делегати одностайно проголосували за створення нової ГС «Федерація футболу Полтавщини» і обрання її головою Валерія Головка, очільника Полтавської ОДА. Натомість паралельно продовжує існувати «Федерація футболу Полтавської області» на чолі з депутатом міськради Олександром Кудацьким. Визнати з них одну має Федерація футболу України.

Збори ініціювали професійні клуби області – ФК «Ворскла», ФК «Полтава», ФК «Гірник-Спорт» і ФК «Кремінь». На їхню думку, з «Федерацією футболу Полтавської області» конструктивний діалог відсутній. Тому на порядок денний поставили питання створення нової організації – «Федерації футболу Полтавщини», а також затвердили її мету, статут, скорочену назву, членів виконкому і головне – керманича і трьох його заступників. Єдину кандидатуру – Валерія Головка – підтримали одностайно 50-ма голосами делегатів «Федерації футболу Полтавської області».  Загалом присутній 51 делегат (із 53-х запрошених).

Перед голосуванням свої незадоволення висловили Володимир Яблунівський (ФФ Лохвицького району), Володимир Журавель (ФФ В-Багачанського району), Леонід Соболєв (ФК «Полтава»), Ігор Кислов (ОФСТ «Україна»). Зокрема це претензії до виключення юридичних осіб-учасників зі складу колективних учасників Федерації на конгресі 28 липня 2017 року, а також недостатня увага до дитячого, районного та аматорського футболу нинішньої організації. На думку деяких делегатів, голова «Федерації футболу Полтавської області» за останні два роки перетворив її на «приватну спілку».

Валерій Головко виступив перед присутніми та пресою, наголосивши на цілях новоствореної організації та інтеграції влади в розвиток спорту. Найважливіший крок голова ОДА вбачає у створенні стратегії розвитку футболу регіону та прозорість спілки:

«Із мети організації – розвитку футболу – виходять і завдання. Перша функція – об’єднання абсолютно всіх, хто сьогодні не байдужий до футболу Полтавської області. Друга (і я вважаю не менш стратегічно важлива річ) – це розробка і реалізація стратегії розвитку футболу в Полтавській області. Якщо ми хочемо говорити про дієву організацію, взагалі не розумію, як можуть існувати структури без бачення кінцевої цілі. В основі підтримки влади повинні бути стратегії розвитку галузевих спортивних структур».

Учасники зборів голосуютьФото: Учасники зборів голосують

Дискусії на засіданні не виникло, адже голову «Федерації футболу Полтавської області» Олександра Кудацького на захід не запрошували. Він прокоментував ЗМІСТу факт створення альтернативної Федерації.

За його словами, на сьогоднішній момент єдиною (за статутними нормами УЄФА і ФІФА) офіційно визнаною організацією є саме Федерація футболу Полтавської області. Олександр Кудацький додав, що до 31 грудня 2018 року діє меморандум із управлінням спорту ОДА про співпрацю та визнання повноважень Федерації. Це означає, що саме ця організація має право проводити офіційні змагання тощо. На думку Олександра Кудацького, усі претензії до нього надумані:

«Вони порахували, що не можуть скинути мене. Тому пішли, як товариш Ленін, іншим шляхом, і з використанням адмінресурсу. Давайте говорити цифрами. В обласних змаганнях у нас грало 29 команд, а найбільше на Закарпатті і Львівщині – 32 і 30 команд. Велика різниця між першим місцем? По-друге, якщо брати дитячий футбол – проведено 560 ігор. Турніри, м’ячі роздані, форма – як ще може бути більше уваги дитячому футболу з нашої сторони? Однак дивитися можна по-різному. На мою думку, це все надумані мотиви для того, щоб не брати участь у чесних виборах».

Щодо зміни складу громадського об’єднання – голова Федерація футболу Полтавської області зазначає, що вони продиктовані оновленням законодавчої бази України, а саме Податкового кодексу та ЗУ «Про громадські об’єднання».

Головко очолив новостворену спілку футболу Полтавщини

Одностайне голосування своїх колег Олександр Кудацький пояснює залежністю від бюджету та висловлює розуміння їхньої позиції. Щодо кандидатури Валерія Головка – зазначає, що йому як голові ОДА нічого не заважало підтримувати розвиток футболу області.

Останнє слово за Федерацією футболу України, яка на змагальних засадах має визначити одну відповідальну організацію. На думку Олександра Кудацького, ця процедура може тривати більше чотирьох місяців. У разі виникнення спірних питань є ймовірність вирішення проблеми в судовому порядку.